5 Diş Beyazlatma Sorusu Cevaplandı

5 Diş Beyazlatma Sorusu Cevaplandı

Soda ve diş beyazlatma şeritleri her modern kızın elinin altında olduğu şeyler. Ancak, ev tedavileri profesyonel diş beyazlatma ile karşılaştırılamaz. Klinikte, diş minesini beyazlatabilir ve hatta sarılık daha hafif hale getirebilirsiniz. Demek ki dişçiye gidiyoruz. 🙂

Diş beyazlatmaya geldiğinizde doktorun muayenehanesinde neler beklediğini öğrenin. Bu arada, yazları diş beyazlatması için uygun bir zamandır çünkü çok fazla müşteri yoktur ve ortam sıcaklığı yeni beyazlatılmış dişler için uygundur.

1. Dişleri beyazlatmak acı veriyor mu?

Hayır acı verici bir süreç değildir. Sürecin kendisi ağrısızdır ancak işlemden sonra ağrı hissedebilirsiniz. Ağrı kesici alabilirsiniz.

Bazı hastalar sonraki işlemlerde ağrı hisseder, ancak ilk ziyarette ağrı hissetmezsiniz. Bazıları dudakları özel ağız koruyucularıyla sabitlendiğin de rahatsızlık hisseder. Bununla birlikte, sakin olun, dudakları germez veya zarar vermez.

2. Ne kadar sürer?

İlk prosedür 45 dakika ile 1 saat arasında sürer. Bunu 15 dakikalık üç seans izler. Bununla birlikte, diş hekimleri sıklıkla hastaların bu prosedürleri evde kendilerine özel bir beyazlatıcı jel ve ağız koruyucu kullanarak yapmalarına izin verir. Bununla birlikte, uzmanların hizmetlerini kullanabilirsiniz. 15 dakikalık oturumları görmezden gelmeyin, sonucu geliştirir ve daha beyaz dişlere kavuşursunuz.

3. Etki ne kadar sürecek?

Bunların çoğu yeme alışkanlığınıza ve içtiğiniz içeceklere bağlıdır. Genel olarak, beyazlatma etkisi 6 ay ile 1 yıl arasında sürer.

4. Etkisi nasıl uzatılır?

Kliniğin size ek bir hizmet sunması muhtemeldir – beyazlatıcı jeli ve ağız koruyucularını sizin için hazırlarlar. Elbette, bu biraz paraya mal olacak, ancak profesyonel ürünler ev ilaçlarından çok daha verimli. Diş minesinin koyulaştığını her fark ettiğinizde jeli kullanarak diş beyazlığını uzatabilirsiniz..

İşlemden sonra ve bir gece jelinden sonra 48 saat boyunca yapıştırın. Kahvenin, kırmızı şarabın, bazı meyve sularının ve balzamik sirkenin tamamen hariç tutulmasını öngörür. Basitçe söylemek gerekirse, sudan başka bir şey içmeyin ve bu pahalı prosedürlerin sonucunu almak için yeterli olacaktır. Renkli yiyecekler dışında her şeyi yiyebilirsiniz (parlak sebzeler, bütün meyveler, kırmızı ve turuncu meyveler, çikolata).

5. Diş beyazlığı ne kadardır?

Uzmanlar beyazlatma prosedürünü her 6 ayda bir tekrar etmeyi tavsiye ediyorlar. Tabii ki pahalı. Ancak, yılda bir kez yaparsanız (örneğin, her yaz) fiyat farklı çıkar. eğer yılda 1 kez yapıyorsanız, beyazlatma şeritleri ve bir beyazlatma jeli kullanın.

Beyazlamanın maliyeti bölgeye ve kliniğin sınıfına göre değişir. Büyük olasılıkla, bir dizi hazırlık prosedüründen geçmek zorunda kalacaksınız. Çoğu durumda, beyazlatma, ağız boşluğu ve tartar temizliğinin profesyonelce temizlenmesini gerektirir.

Uzmanların Yorumları

Tedavi edilmeyen çürük, beyazlatma için bir engel olabilir.Diş eti hastalıkları genellikle hastaneler  beyazlığına karşı bir kontrendikasyondur.


16 yaşından küçükseniz, beklemeniz gerekecek çünkü diş dokularınız henüz tam olarak oluşmamıştır.
Diş beyazlatma hamile ve emzikli kadınlara tavsiye edilmez. Yalnızca doğal beyazlatma (soda) veya doğal malzemeler (limon suyu veya yeşil çay) kullanabilirler. Beyazlatıcı diş macunları ve şeritler de zararlıdır, çünkü içerikleri kimyasallar iç organlara nüfuz edebilir.

Elite bakim

Her kadın Bakımlıdır ve sonsuz ilgiyi hak eder, şımartılmayı hak eder, elitebakim bu konuda sizlere ve erkeklere yardımcı olmak amacıyla kurulmuş güzel bir Blog sitesidir. Umarım zevkli vakit geçirirsiniz

Bir Cevap Yazın