Bilmediğiniz Selülite Neden Olan 10 Şey

Bilmediğiniz Selülite Neden Olan 10 Şey

Selülit herhangi bir model, ünlü veya sıradan kadına olabilir. Bununla birlikte, “portakal kabuğunun” ortaya çıkmasına neden olan tüm nedenleri bildiğinizi sanmayın.

1. Diyet

Hızlı kilo kaybına yol açan çabuk diyet, sadece selüliti ortadan kaldırmakla kalmaz, aynı zamanda daha belirgin hale getirir. Böyle bir diyette genellikle sıvı kaybına neden olan protein yoktur. Buna ek olarak, kilo kaybı ve hızlı cilt elastikiyetini yitirir.

2. Stres

Şiddetli stres kilo kaybına yol açmaz, çünkü vücut kortizol üretir ve vücudu cildin altında yağ depolamaya zorlar. Bu selülite neden olabilir.

3. Sigara içmek

Sigara dumanı, cildin altındaki bağ dokusunun oluşumunu zayıflatır ve tahrip eder, bu da hasar sürecini kolaylaştırır. Yağın oraya nüfuz etmesi kolaylaşır. Sigara içmek, selüliti artırır ve kan dolaşımı için de kötüdür.

4. Ağrı kesiciler

Deri altında su tutma, steroidal olmayan anti-enflamatuar ilaçların bir yan etkisidir.

5. Liposuction

Şiddetli selülit durumunda, fazla yağın alınması doğru bir şey gibi görünüyor. Aslında, liposuction’dan sonra, yağ cildin altına daha eşit olmayan bir şekilde dağıtılır ve selülitler daha belirgin hale gelir.

6. Bacak Bacak üstüne atmak

Bu pozisyon, alt ekstremitelerde kan dolaşımını ihlal ederek sıvı tutulmasına ve selülitin artmasına neden olur.

7. Güneş Yanıkları

Güneş cildi daha hızlı yaşlandırır ve selüliti daha belirgin hale getirir. Güneş ışınları, cilt hücrelerini ve bağ dokusunu zayıflattığı bir reaksiyonu tetikler.

8. Kardiyo

Düzenli koşu, selüliti kötüleştirir ve kardiyo antrenmanları germe ile birleştirilmedikçe kalça konturlarını çekici hale getirir.

9. Düzeltici tayt

İronik olan şey, bu tür iç çamaşırların pürüzlü cildi pürüzsüzleştirmek için tasarlanmasıdır, ancak aslında şiddetli basınç kan dolaşımını engellediği için selüliti daha belirgin hale getirir.

10. Alerjik reaksiyonlar

Alerjik reaksiyonlar vücudun sıvı tutulmasını arttıran histaminleri serbest bırakmasını sağlar.

elitebakim

elitebakim

Her kadın Bakımlıdır ve sonsuz ilgiyi hak eder, şımartılmayı hak eder, elitebakim bu konuda sizlere ve erkeklere yardımcı olmak amacıyla kurulmuş güzel bir Blog sitesidir. Umarım zevkli vakit geçirirsiniz

One thought on “Bilmediğiniz Selülite Neden Olan 10 Şey

  • 17 Şubat 2020 tarihinde, saat 20:28
    Permalink

    Great content! Super high-quality! Keep it up! 🙂

    Yanıtla

Bir Cevap Yazın