Dişil Enerji nedir? Dişil Enerji Nasıl Yükseltilir?

Dişil Enerji Nedir? Dişil Enerji Nasıl Yükseltilir?

Dişil Enerji nedir?

Dişil enerji, insanlarla anlamlı ve tatmin edici bir şekilde bağlantı kurmak için gereken besleyici özelliklerin tamamıdır. Dişil ile en çok ilişkilendirilen özellikler, merhamet, nezaket, empati, sabır, besleme ve duygusallıktır.

İnsanların uzlaşmasını, affetmesini, birlikte çalışmasını ve çatışmaları çözmesini mümkün kılar. Sezgilerinizi ve yaratıcılığınızı kucaklamakla ilgilidir. Dişil enerji akışkan ve özgürdür . Almayı kapsar ve doğa tarafından temsil edilir. İnsanlar olarak hem dişil hem de eril enerjilere sahibizdir.

Dişil enerji nitelikleri nelerdir?

• Sezgisel
• Kalp merkezli
• Bağışlayıcı
• Şefkatli
• İyileştirme
• Empatik
• Beslemek
• Yaratıcı
• Doğa aşığı
• Ortak çalışan
• Sevgili
• Duygusallık
• Sabır
• Nezaket
• İletişimsel

Daha Fazla Dişil enerji Yaymak için Neler Yapmalısınız

Hayatınızda ilahi dişiyi uyandırmak için, yapmaktan çok var olmaya odaklanın, içinize doğru yolculuk yapın ve dinlenmek – düşünmek için kendinize izin verin. Dişil enerji, yeterince kullanılmayan bir süper güçtür.

Dişil enerjinizi uyandırabilmek için yapabileceklerinize birlikte bir göz atalım

Sezgilerinizi takip edin

Çoğumuz karar verirken aklımıza ve mantığımıza güvenmek üzere eğitildik. Bir dahaki sefere hayatta bir seçim yapmak istediğinizde, sezginize uyum sağlayın. İç sesiniz size ne söylüyor? “anlamlı” olması gerekmez. Ancak, mantığa meydan okusa bile, sizin için doğru karar gibi görünecek.

Dinlenmenin sorun olmadığını bilin

Bir koşuşturma kültüründe yaşıyoruz. Dinlenmenize ve yeniden şarj olmanıza izin verin ve bunun için kendinizi hırpalamayın. Her gün sakin olmak ve kalbinize uyum sağlamak için zaman ayırın. Meditasyon yapabilir veya yapamazsınız. Anahtar sadece olmaktır. Daha fazla dinlenmenin ve huzurun tadını çıkarın.
Şefkat, kabul ve bağışlama dişil enerjinin nitelikleridir. Bu özellikler barışçıldır. Eril enerji başarmak ve yapmakla ilgilidir. Dişil enerji, durgunluk ve gençleşme ile ilgilidir.

Duygusallığa kucak açın

Unutmayın, duygusallık mutlaka cinsellik anlamına gelmez. Duygusallık, tüm duyularınızla var olmak ve aldığınız şeyin zevkini derinleştirmektir. Giydiğiniz kıyafetlerin, duyduğunuz seslerin ve yemeğinizin tadını çıkarın.

Yaratıcılığınızla temasa geçin

Yaratıcı yönünüzü ortaya çıkarın. Akmasına izin verin. Ne yaratmak isterdin? Kitap yazmak mı? Dans etmeyi öğrenmek mi? Enstrüman çalmak mı? Belki de sadece günlük tutmak. İlahi dişil enerji, yaratıcı benliğinizi ve sizi kendiniz gibi hissettiren her şeyle kucaklamak ve ifade etmekle ilgilidir.

Kendinize öncelik verin

Kişisel bakım çok önemlidir. Ne de olsa, kendimizi beslemek için zaman ayırmazsak çevremizdekileri besleyemeyiz. İster köpük banyosu yapın, ister cilt bakımı yapın, ister en sevdiğiniz filmi izleyin, kendinizle bağlantı kurmanıza yardımcı olacak küçük bir “zamanı” planlayın.
Kendinizi sevdiğinizde, kim olduğunuzu gerçekten kucaklayabilirsiniz. Dişil enerjinizi yaymanın, kendinizi bir kadın olarak ve bunun anlamı olan her şeyi kabul edip sevmekten daha iyi bir yolu yoktur. Kendinize şevkat ve koşulsuz kabul verin.

Doğayla ve duyularınızla bağlantı kurun

Bu, duygusallığınızı da kucaklamanın bir yoludur. Şehvetli olmak, duyularınız aracılığıyla tatmin olmanın tadını çıkarmak anlamına gelir. Doğayla bütünleşin ve güneşin teninizde ne kadar iyi hissettirdiğinin keyfini çıkarın. Denizi seyredin, bir göle bakın veya ayakkabılarınızı çıkarın ve çimlerde çıplak ayakla yürüyün. Toprakla bağlantı kurun.

Almayı benimseyin

Kadınlar olarak, aldığımızdan çok daha fazlasını vermeye meyilliyiz. Programlanmış gibiyiz hatta. Vermek, beslemenin ayrılmaz bir parçasıdır. Ama almakta da bir sorun yoktur.
İhtiyacınız olduğunda yardım isteyin. Teklif edildiğinde yardımı kabul edin. O adam senin için kapıyı açsın, yiyeceklerini taşısın ya da parayı ödeyen kişi olsun. İltifatı kabul etmekten çekinmeyin.

Spontane olun

Bazen istediğimizi, sadece istediğimiz için yapmalıyız, verimli olduğu için veya bir amacı olduğu için değil. Dişil enerji su gibi akışkandır. Serbestçe akmasına izin verirseniz, nereye gideceğini bilemezsiniz. Eril enerji gibi katı ve yapılandırılmış değildir. Planlamayın, özgür olun ve eğlenin.

Dişil enerji ‘nizin farkında olun

Güzelliğinize sahip çıkın ve ona değer verin.Kendi güzellik standardınızı oluşturun. Sadece kadın olduğun için güzel olduğunu kabul et. Kendinizi kadınsı, güzel ve paha biçilmez hissettiren şeyleri giyin.
Selfie’leri bir dakikalığına boşverin. Boşa harcayacak birkaç dolarınız varsa, kendinizi şımartın ve profesyonel bir fotoğraf çekimi planlayın. Elbette bir arkadaşınızdan fotoğrafınızı çekerek kadınsı özünüzü ve enerjinizi yakalamasını istemek de işe yarar.

Duygularınızı anlayın, kucaklayın ve ifade edin

Duygularınızı kucaklamak ve ifade etmek için önce onları anlamalısınız. “Şu anda duygusal” ifadesi genellikle olumsuz bir çağrışım içerdiğinden, duygularımızı bastırırız. Bize sadece nasıl hissettiğimizi göstermenin zayıf ve hatta uygunsuz olduğu öğretilmedi, aynı zamanda nasıl hissettiğimizi de hissetmemiz öğretildi.
Birçok duygunuzu anlamaya çalışarak başlayın. Bunları bir günlükte belgeleyin. Farklı durumlarda – iş, okul, ev, yalnız, başkalarıyla – duygularınızı yakalamak istiyorsunuz. Ne hissettiğinizi yargılamadan kabul edin (dikkatin ayrılmaz bir parçasıdır).

Daha çok gülün!!!

Gülmek bizi iyi hissettiren kimyasallar olan endorfini salgılar. Kahkaha, yürekten hissedilen, samimi ve yatıştırıcı bir iletişimdir. Gülerken kendiniz ve başkaları için pozitif enerji yaratıyorsunuz.

Libidonuzu Yükseltmenin Yolları Nelerdir? yazı dizimize de göz atabilirsiniz.

One thought on “Dişil Enerji nedir? Dişil Enerji Nasıl Yükseltilir?

Bir Cevap Yazın