Doğal Saç Rengine Nasıl Geri Dönebilirim?

Doğal Saç Rengine Nasıl Geri Dönebilirim?

Hepimiz saçlarımızı tamamen farklı bir renkle boyamak istemenin aşamalarından geçiyoruz. Çünkü hiçbir şey yeni saç renginden daha fazla değişiklik yapamaz, değil mi? Saçlarınızı boyatmak eğlenceli ve heyecan vericidir, ancak gerçek doğal saç renginizi geri almak istediğinizde bu işlem biraz aman alır  İnsanların saçlarınızı doğal gölgesine geri döndürmek için farklı ipuçları ve püf noktaları vardır ve bunlar en iyilerinden bazılarıdır:

Saçınızı uzatın

Bu muhtemelen en sağlıklı ve en ucuz seçenektir, ancak sinir bozucu saç diplşeriyle uğraşmak zorundasınız. Ayrıca saçlarınızı uzatabilirsiniz, ancak yine de köklerinizin rengindeki keskin kontrastı daha az fark edilir kılmak için Balayage saç dipleriniz renk farkı doğal olarak kaybolur, böylece büyümeye başladığında saç diplerini bile fark etmezsiniz.

Doğal renginizi boyayın

Saçınızı uzatmak ve birkaç ay boyunca köklerle uğraşmak sizin işiniz değilse, her zaman saçınızı doğal rengini boyayabilirsiniz. Bunu kutu saç boyasıyla evde kolayca yapabilirsiniz, çünkü renk mükemmel olmasa bile, muhtemelen en yakın rengi tutturacaksınız.

Saç kesimi yapın

Süper sabırsızsanız ve saçınızın doğal gölgesine çıkmasını beklemek istemiyorsanız, kısa kesin! Salonunuza gitmeden önce köklerinizin en az 2 cm büyümesine izin verin. Daha sonra ne kadar kısa kestirmek istediğinize karar verebilirsiniz. Ve unutma bu sadece saç! Geri büyüyecek.

Yüksek kaliteli ürünler kullanın

Boyalı saçlar kırılmaya ve hasara daha yatkındır, bu nedenle kullandığınız ürünlere dikkat etmek zorundasınız. Saçınızı doğal rengine büyütürken, yüksek kaliteli şampuan ve saç kremi kullanmak gerekecek. Saçlarınızda ısı kullanmaktan kaçının ve haftada en az bir kez besleyici bir saç maskesi uygulayın.

Kök kapatıcıları deneyin

Saçınızı büyütmeyi seçerseniz, saç dipleriyle uğraşmanız gerekir. Ama endişelenme! Kök kapatıcı diye bir şey var! Kök gizleyiciler, köklerinizi gizler ve geçici olarak istediğiniz gölgeye renklendirirler. Tozlar, spreyler ve kremler gibi birçok farklı formda ve çeşitli renklerde bulabilirsiniz.

Elite bakim

Elite bakim

Her kadın Bakımlıdır ve sonsuz ilgiyi hak eder, şımartılmayı hak eder, elitebakim bu konuda sizlere ve erkeklere yardımcı olmak amacıyla kurulmuş güzel bir Blog sitesidir. Umarım zevkli vakit geçirirsiniz

3 thoughts on “Doğal Saç Rengine Nasıl Geri Dönebilirim?

Bir Cevap Yazın