Erkekler ‘dekolte’ hakkında ne düşünüyor ?

 

Bariz bir şekilde baktıkları kesin ama acaba bu bizim için iyi birşey mi, yoksa kötü mü? Erkekler dürüstçe dekolte hakkında fikirlerini bizlerle paylaştılar. İşte sonuçlar…

Yanlarından hafif dekolte giyinmiş bir kadın geçtiğinde erkeklerin nasıl davrandıklarına hiç dikkat ettiniz mi? Birbirlerini dürterler, parmakla göstermenin ayıp olduğunu düşünenler başlarıyla gösterirler veya kıs kıs gülerler. Acaba böyle durumlarda aralarında ne konuşuyorlar, hiç düşündünüz mü? Biz beş erkekten bu konudaki yorumlarını dürüstçe bizimle paylaşmalarını istedik. İşte sonuçlar…

DEKOLTE KONUSUNDA NE HİSSEDİYORSUNUZ?

• Dekolte deyince aklıma öncelikle çekici bir kadın geliyor. Bu sanki gıdıklamak ile eşanlamlı bir kelime. Bende güzel hisler uyandırıyor. Eminim birçok erkek için de aynıdır.

Özgür, 34, Reklamcı

• Dekolte, kadınların çekiciliğini vurgulayan en önemli şeyler arasında. Özellikle yaz aylarında, kadınlar kadar erkeklerin de vazgeçilmezi olduğunu düşünüyorum. Bence ölçülü bir dekolte kesinlikle çıplaklıktan daha etkilidir. Bu dengeyi tutturabilen kadınları tebrik ve takdir ediyorum.

Altuğ, 30, Tasarımcı

• Cevabım keşke bütün kadınların gönlünü kazanacak şekilde “Bayılıyorum” olsaydı. Fakat maalasef, bu konuda çok iç açıcı görüşlerim yok. Dekolteyi, insanın dikkatini dağıtan gereksiz bir gösteriş olarak görüyorum. Çok sade olmadığı sürece bence gereksiz.

Can, 28, Broker

• Dekolte bence, kadına Tanrı tarafından verilmiş bir gücün uygulama şeklidir. Göğüs, bacak, sırt ve göbek dekoltesi ayrı ayrı birer silah olarak kullanılabilir. Yine de bunu yapabilmek akıl işidir. Çünkü dekolte tehlikeli bir silah olduğundan nerede nasıl kullanacağınızı bilmezseniz, dönüp sizi vurabilir. Kadınlar hafif bir dekolteyle erkeklere istediklerini yaptırabilirler. Çünkü bazı tip erkekler, dekolteyi muhteşem bir yemeğin başlangıcı sanıp her şeyi yapmayı göze alırlar. Kadınlar açısından en kötü durumsa beyni normal yerde olan erkekler karşısında dekolte kozunu kullanmaya çalışmalarıdır. Bunun sonu ise hep hüsrandır.

Evren, 30, Bilgisayar Mühendisi

• Herkesin bir tarzı olması gerektiğine inanıyorum. Buna bağlı olarak da kendini ve tarzını tanıyan bir kadın için dekoltenin, bütünü tamamlayan güzel bir detay olduğunu düşünüyorum. Dekolte kendine güvenen ve onu iyi taşıyabilen bir kadın tarafından kullanıldığında çok hoşuma gider. Benim için, düz bir kıyafet ya da çok açık bir kıyafet yerine dekolte çok daha etkileyicidir.

SEVGİLİNİZİN DEKOLTE GİYMESİ HOŞUNUZA GİDER Mİ?

• Evet gider. Hatta ben gidilecek yere göre sevgilimin dekolte giymesini isteyebilirim. Sonuçta evde de giyebilir, dışarıda da. Ama İstiklal Caddesi’ne veya Eminönü’ne giderken dekolte giymesi beni olduğu kadar muhtemelen kendisini de rahatsız eder. Öyle bir şeye de kalkışmaz zaten herhalde. Dolayısıyla dekoltenin derecesinden çok, giyilen semtin ve mekanın önemli olduğunu düşünüyorum. “Bir kadın nerede nasıl davranması gerektiğini bilmeli” deyip duruyoruz ya, bence o yerlerde nasıl giyinmesi gerektiğinin de bilincinde olmalı.

Doğa, 28, Klinik Araştırmacı

• Evet gider. Hatta ben gidilecek yere göre sevgilimin dekolte giymesini isteyebilirim. Sonuçta evde de giyebilir, dışarıda da. Ama İstiklal Caddesi’ne veya Eminönü’ne giderken dekolte giymesi beni olduğu kadar muhtemelen kendisini de rahatsız eder. Öyle bir şeye de kalkışmaz zaten herhalde. Dolayısıyla dekoltenin derecesinden çok, giyilen semtin ve mekanın önemli olduğunu düşünüyorum. “Bir kadın nerede nasıl davranması gerektiğini bilmeli” deyip duruyoruz ya, bence o yerlerde nasıl giyinmesi gerektiğinin de bilincinde olmalı.

Özgür, 34, Reklamcı

• Gidebilir tabii ki. Dışarı çıktığımızda hafif dekolte giymesinin sakıncası yok. Bu cümlede hafif kelimesini özellikle vurgulamak istiyorum. Benim kız arkadaşım, öne eğilirken bir eliyle göğsüyle vereceği frikiği, diğer eliyle de belini kontrol edebilmeli. Eğer bunu beceremiyorsa bence hiç açık giyinmesin. Ya da “Aman uğraşamam” deyip kendisini ve beni herkese rezil etmemeli. Bir de söylemeden geçemeyeceğim, yaz aylarında kadınların özellikle beyaz atlet giymesi hoşuma gidiyor. Sanırım bu da, omuzların ve göğsün dengeli miktarda açık olmasından kaynaklanıyor.

Altuğ, 30, Tasanmcı

• Hiç hoşuma gitmez. Sevgilimin, başka insanların dikkatini çekecek bir şey giymesini istemem. Her şey kararında yapıldığı zaman güzeldir.

Can, 28, Broker

• Sevgilimin dekolte giymesini tabii ki isterim ve asla bu konuda ona karışmam. Nasıl istiyorsa öyle giyinebilir. Eğer sevgilim olmuşsa zaten nerede ne yapacağını biliyordur. Benim onu bir kez daha uyarmama gerek kalmaz. Düşünsenize karşınızdaki kadını hem aklı için seviyorsunuz hem de fiziksel olarak çok çekici ve seksi buluyorsunuz. Üstelik dekolteyle süslenmiş yanınızda duruyor! En güzeli ise o da sizi seviyor ve istiyor. Ayrıca dekolte giyinmek cesaret ister. Bu cesareti gösteren kadın da kendine olan güveniyle değerini benim gözümde kat kat artırır.

Evren, 30, Bilgisayar Mühendisi

Evet hoşuma gider. Bir kadını sevgili olarak nitelendirmeden önce onunla arkadaş olmayı tercih ederim. İçimdeki beğenme güdüsü, onun kişiliğini tanıma süresinde (karakter uyuşması anlamında her şey olumluysa) giderek artar. Eğer birini sevgili olarak nitelendiriyorsam, nerede ne giyileceği konusunda aramızda hiçbir diyalog geçmese de kendisine uygun bir şeyler giyeceğinden emin olurum zaten.

GÖĞÜS DEKOLTESİ Mİ, MiNi ETEK Mi?

Doğa, 28, Klinik Araştırmacı

• Her ikisi de olabilir. Ama benim tercihim mini etek olur. Kimi erkeğe göğüs dekoltesi daha güzel görünebilir ama ben mini eteğin kadınlarda çok daha güzel durduğunu düşünüyorum. Sonuçta mini etek giyen kadın, dekoltesini; ayakkabı, çizme veya çorap ile ya da abiye bir şekilde tamamlayabilir. Giyeceği eteği ise, çeşitli aksesuarlarla daha renkli, seksi veya şeker bir görünüme getirebilir. Burada bence mini eteğin tarzı da dekolteyi öne çıkarmakta önem kazanıyor. Çok şık ve kısa abiye bir etek yerine, pileli mini kot eteğin bacakları daha güzel gösterebileceğini düsünüyorum. Giyen kişinin ten rengi de bence çok önemli. Özellikle çorabın tarzı ve rengi açısından. Beyaz tenli kadınlar o beyazlıklarını gözümüzün içine sokacak çoraplar giymek yerine daha koyu renklere kaçabilirler mesela.

Özgür, 34, Reklamcı

• Göğüs dekoltesi diyorum, başka da bir şey demiyorum! Özellikle göğüsleri güzel olan kadınların bu konuya hassasiyet göstermelerini istiyorum. Güzel olanı kendine saklamak niye? Uzun boylu kadınların mini etek giymeleri de gayet güzel bence. Ama yine de mini etekteki bacak detayından çok göğüs çatalını görmek isterim.

Altuğ, 30, Tasarımcı

• Göğüs dekoltesini zaten direkt olarak geçelim. Ona tamamen karşıyım. Aslında ikisinin de benim için çok albenisi yok. Ama illa birini seçmek zorundaysam mini eteği tercih ederim. Tabii kız arkadaşım benden gerekli onayı aldıktan sonra. Diğer kadınlar konusuna gelince, sanırım fikrimi yine değiştirmeyeceğim: Beğenmiyorum. Bazı şeyleri insanların gözünün içine sokmaya gerek yok. Kadın bence biraz gizemli olmalı.

Can, 28, Broker

• Şöyle bir elbise düşünün: Dizin üstüne kadar geliyor. Yanında hafif bir yırtmaç, yeteri kadar açık bir göğüs dekoltesi, sırt kısmında derin bir açıklık ve bunların altında pürüzsüz bir cilt. Bu görüntüye küçük bir dövme de ekleyebiliriz. Bu benim muhteşem dekolte tanımım. Yani dekolteyi sadece göğüs ya da mini etek olarak ayırmamak gerekir. Ama illa bir seçim yapmak gerekirse göğüs dekoltesini tercih ederim. Bunun için de güzel göğüslere sahip olmak gerekir. Sırt dekoltesi de bence çok çekici ve seksi. Herkes göğüslerine estetik yaptırıp güzel bir dekolteye sahip olabilir ama sırt için böyle bir şey mümkün değil. Bir de bacaklar var. Eğer uzun ve düzgün bacaklara sahipseniz, onu mini etekle değil de yırtmaçla ön plana çıkartabilirsiniz. Bu bence çok daha kaliteli gözüküyor.

Evren, 30, Bilgisayar Mühendisi

• Tercihlerim, dekolteyi giyen kadının fiziksel özelliklerine göre değişiklik gösterir. Bence önemli olan dekoltenin estetik görünmesidir. Estetik olmayan dekolte gözümü rahatsız eder ya da giyenin ucuz gözükmesine yol açabilir. Bence kadınlar dekolte seçimi yaparken kendilerine karşı dürüst olmalılar. Örneğin bacakları güzel değilse mini etek yerine uzun ama yırtmaçlı bir etek giyerek çok daha çekici gözükebilirler.

Elite bakim

Elite bakim

Her kadın Bakımlıdır ve sonsuz ilgiyi hak eder, şımartılmayı hak eder, elitebakim bu konuda sizlere ve erkeklere yardımcı olmak amacıyla kurulmuş güzel bir Blog sitesidir. Umarım zevkli vakit geçirirsiniz

Bir Cevap Yazın