Erkekler Kadınlardan Ne İster ?

 

İnsanlığın varoluşu kadar eski bir soru “Erkekler kadınlardan ne ister?” Mükemmel bir vücut? Akılları durgunluk veren bir zeka? Ya da girişimci bir ruh? Annelerine benzeyen kadınları mı tercih ediyorlar yoksa onun tam zıddı bir kişilik mi ilgilerini daha çok çekiyor? Uzun boylu mu, kısa mı? Sarışın mı, esmer mi? Liste uzayıp gidiyor.

 

1) Erkekler, kadınların bazen diğer zamanlardan birazdaha fazla ilgi beklediklerini hissedemezler. Biraz daha fazla ilgi kırılan bir kalbi bile onaracaktır.
2) Erkekler, kadınların bazı durumlarda istediklerini çok zekice bir yolla yapabildiklerini bilmezler. Her kadının istediklerini yaptırtmak için birbirinden kurnazca numaraları vardır. Erkeklerin tahmin ettiği kadar saf bir kız yoktur.
3) Kadınlar bir takım şeyleri inanılmaz alttan alırlar. Hiçbir erkek kadının alttan aldığının farkına varamaz. Tartışmaların alt yapısında genelde bu vardır.
4) Ev işleriyle uğraşmaktan çok yorgun düştüklerinde bile erkekler, kadınların maruz kaldıkları bu Çin işkencesini görmezden gelerek azimle evin durumundan yakınırlar.
5) Kadınların kumandayı ele geçirdiklerinde neler yapabileceklerini ve bundan nasıl bir huzur duyabilceklerini bilmezler.
6) Arabayı kadınlar kullanırken erkeklerin yaptıkları eleştirileri, kadınlar aslında duymazdan gelirler. Kadınlar ehliyetlerinin cikletten çıkmadığını bilirler.
7) Erkekler, taciz edilen kadınların neler hissettiklerini asla bilemeyecekler. Gündelik hayatta kadınları taciz etmeye bir marifetmiş gibi devam edecekler.
8) Erkekler, kadınlarla kavga ederlerken, güleryüz ve tatlı dille her şeyi halledebileceklerini bir türlü farkedemezler. Bozulan ilişkilerdeki temel sorun belki de güleryüz eksikliğidir.
9) Erkekler, futbol seyrederken kadınların neler hissettiklerini anlayamazlar. Varsa yoksa tuttuğu takımın galip gelmesidir, akıllarından geçen… Televizyonda maç seyreden bir erkek, yanındaki kadının değerini çoktan unutmuştur.
10) Bu dokuz maddenin dokuzunun da geçerli olduğu yerlerde bile, erkekler aslında haklı olduklarını savunurlarken, yinede kadınların hissettiklerini hiçbir zaman bilemeyecekler..

Bir şey söyleyeceğim, konuşmamız lazım

Belli ki ciddi bir şeyden söz etmek istiyorsunuz. Ya ilişkinizde bir sorun var, ya yapılması gereken angarya bir iş! Bu cümleden sonra karşınızdaki adamın canım söyle ne istedin? demesini sakın beklemeyin. Bu görüşmeyi ileri tarihe atmak için elinden geleni yapacak!

Bak bakalım ne değişiklik göreceksin?
Bakmak ve görmek aynı şeyler değil hiç şüphesiz. Ayrıntıları fark etmek konusunda bütün erkeklerin başarılı olacağını sanmayın. Sarı saçlarınızı siyaha boyatmak elbette fark edilmeyecek bir değişiklik değil. Ama fark eddemediğinde de onu suçlamayın. Bu tür sorular adamı zor duruma düşürüyor dikkat edin.

 

Eski sevgilim de böyle yapardı!
İlişkide açılmaması gereken bir şey vasa o da eski defterlerdir unutmayın! Hiçbir erkek bir önceki rakibiyle kıyaslanmaktan hoşlanmaz. Bu cümleyi sarf ettiğinizde kopacak fırtınaya hazırlıklı olun.

Başım çok feci ağrıyor
Bir erkeği dünya döndükçe çıldırtacak bir durum varsa o da partnerinin başının ağrımasıdır! Bunu duyan erkek bilir ki, o gece sevgilisinden hayır gelmez! İlişkiyi gerginleştirmemek için iyisi mi bir ağrı kesici alın ve ağrının geçmesini bekleyin. Geçmezse, başka bir bahane bulunur elbette!

Ne düşünüyorsun?
İç dünyasını ele vermek bir erkeğin hoşuna giden şeylerden değildir. Biz kadınlar elbette çok meraklıyız ama birlikte attığınız her adım sonrası ne düşünüyorsun? ne oldu?3 gibi sorular erkeği bunaltmaktan başka bir işe yaramaz!

BİR ERKEĞİN İTİRAFLARI!
Aşağıda okuyacaklarınız genç bir erkeğin karısına ilişkileri üzerine yaptığı itirafların bir özeti. Bazı şeyler eminiz size çok tanıdık gelecek….

1) Bu konu hakkında konuşmak istemiyorum. Bu konuyu açıklamak istemiyorum. (Bir erkek bir kadından ne ister sorusunun cevabı niteliğinde!)
2) Aklından ne geçiriyorsun?diye sorduğunda eğer hiçbir şey diyorsam, gerçekten hiçbir düşünmüyorum demektir!
3)Tuvalete girdiğinde banyonun kapısını kapamış olsaydın, daha çok memnun olurdum. Tamam, birbirimize karşı rahat ve samimi davranmamız iyi de bu kadar samimi olmak zorunda mıyız?
4) Ağda mı dedin? Karşı değilim!
5) Arkadaşlarımın önünde her zaman inkâr edeceğim ama sinema kuyruğunda elimi sıkıca tutman çok hoşuma gidiyor.
6) Yalan söylediğinde anlayabiliyorum!
7) Asla penis ve sevimli kelimelerini aynı cümle içinde kullanma. (Sözkonusu olan benim penisim olmasa bile!)

kadınlar genelde erkeklerin Çağla Şıkel’in vücuduna, Charlize Theron’un yüzüne sahip bir kadına aşık olacaklarını düşünür ve kendimizi çoğu zaman yetersiz görürüz. Oysa azımsanamayacak sayıda erkeğin itiraflarına göre, her ne kadar ilk başta baktıkları şey güzellik ve seksapel olsa da uzun süreli bir beraberlik yaşamak istedikleri kadında aradıkları özellikler çok daha farklı. Neden mi? Çünkü erkekler, monogamiden değil monotonluktan korkuyorlar. Eğer bir kadında ihtiyaç duydukları her insandan bir parça görebiliyorlarsa, işte o kadın, aradıkları mükemmel kadın. Örneğin, bir arkadaşım bir gece kulübünde tanıştığı kızın ona “Hava serin, ceketini al istersen” demesine vurulmuş. Böyle bir kızın onu bir anne gibi kollayabileceğini hissetmiş bir anda. Peki o zaman nedir erkeklerin bir kadında mumla aradığı bu özellikler? Buyrun, mini rehberimize.

Bir diplomatın zarafeti Erkekler her zaman kadınların açık sözlü olmamalarından ya da imalarından yakınsalar da, aslında ibrenin ucu kendilerine çevrildiğinde gerçeklerin çikolata sosuyla kaplanmış halini duymayı tercih ederler. Bu noktada tabii, sözlerin efendisi olmanızda fayda var. Aynen bir diplomat gibi isteğinizi ya da fikrinizi belirtirken erkeğinizi incitmeyecek kelimeler kullanmanız gerek. Örneğin, sevgiliniz spor salonuna yazılmışsa ve iki ay içinde Brad Pitt’ten daha sıkı bir vücuda sahip olacağını söylüyorsa ona “Saçmalama, mucize diye bir şey yoktur” demek yerine “Süreyi biraz artıralım, ben senin bu halinle hemen vedalaşmak istemiyorum” diyebilirsiniz.

 

Elite bakim

Elite bakim

Her kadın Bakımlıdır ve sonsuz ilgiyi hak eder, şımartılmayı hak eder, elitebakim bu konuda sizlere ve erkeklere yardımcı olmak amacıyla kurulmuş güzel bir Blog sitesidir. Umarım zevkli vakit geçirirsiniz

2 thoughts on “Erkekler Kadınlardan Ne İster ?

Bir Cevap Yazın