Evde Mükemmel Manikür ve Pedikür için İpuçları

Evde Mükemmel Manikür ve Pedikür için İpuçları

Çoğunlukla öğrendiğimiz ipuçlarına / püf noktalarına bağlı kalacağız, ancak banyonuzu favori tırnak salonunuza dönüştürmenize yardımcı olacak birkaç ürünü birbirine bağlayacağız. Bu zamanlarda, ürün satın almanın sayısız nedenden dolayı zor olabileceğini biliyoruz. Çok sayıda vitrin önü kapalı, ancak neyse ki bol miktarda e-ticaret normal çalışıyor – bu nedenle çevrimiçi perakendecilere bağlantı kuracağız.

Temizleyin: Manikür veya pedikürü başlatmanın en iyi yolu temiz tırnaklardır. Kalan cilayı çıkarmak için oje çıkarıcı kullanın. Jel veya gomalak var mı? Bu cilaları çıkarmak için parmaklarınızı ılık asetona batırmayı deneyin.

Şekillendirin: Şimdi kırpma ve dosyalama zamanı. Ayak parmakları için bu oldukça basittir. Ancak tırnaklarla biraz daha eğlenebilirsiniz.

Şu anda, badem şeklindeki tırnakların tüm öfke olduğu anlaşılıyor. Biraz daha inspo’ya mı ihtiyacınız var? 

Pürüzsüzleştirin: Şimdi tırnaklarınızı parlatmanın zamanı geldi. Bu, kalan tutarsızlıkları ve ölü hücreleri ortadan kaldırır. Parlattıktan sonra, biraz nem eklemek için tırnaklarınızı ılık suya batırın. Sonra manikür hazır olun!

Kütikül Dışarı: Slather kütikül yağı kütiküllerinizin üzerinde çalışır ve işe koyulur ! Çoğu uzman, kütiküllerinizi kırpma yerine itmenizi önerir, çünkü kırpma gerekenden fazlasını kaldırabilir. Her iki durumda da parlatma işlemine başlamadan önce bu kütikülleri dışarı çıkarın.

Profesyonel ipucu: Bu rutinin sonunda bir kez daha oje çıkarıcı kullanın. Bu, cilaya tamamen hazırlamak için kalan nem veya yağın tırnaklarını temizlemeye yardımcı olur.

Her şeyin cevabı gibi hissediyorum… nemlendirmek. Açıkçası, bu tırnaklar için de geçerlidir.

Bu çılgın zamanlarda, ellerimizi bir ton izliyoruz (ki biz olmalıyız!) Ama bu ellerimizde inanılmaz derecede kuru cilde yol açabilir. Bunu zaten ellerimde fark ettim ve daha da kötüleşecek gibi hissediyorum!

Favori el / ayak nemlendiricilerimizden ve topuk kazıyıcılarımızdan bazıları için aşağıdaki ürünlere göz atın (ihtiyacınız olduğunu biliyorsunuz!)

Bir boya fırçası kullanın: Tırnaklarımı kaç kez boyadığım önemli değil, yine de çizgilerin dışında renklendiriyorum. Küçük bir boya fırçasını sökücüye daldırmayı ve bunu cildinizde yapan oje çıkarmak için kullanmayı deneyin. Kenarları temizlemek için kürdan da kullanıyorum.

Vazelin kütikülleri : Kütikül yağı dışında… ya da başlamak için hiç bir şeye sahip olmadı mı? Ben ikincisinden suçluyum. Vazelin yerine kullanın!

Kauçuk taban kat: Ojenizin daha uzun süre kalmasını ister misiniz? Yani kim yapmıyor? Renkli cilanızı takmadan önce her zaman bir taban kat kullanın. Bir çok insan bir taban katın son kat ile aynı olduğunu düşünüyor, ancak tamamen farklı. Baz katlar etiket üzerinde açıkça işaretlenir.

Bir çentik yükseltmek ister misiniz? Kauçuk bir taban kaplama kullanmayı deneyin (aşağıda bağlantılıdır). Bu, cilaların “normal” baz katlardan daha uzun süre yapışmasına yardımcı olur.

Çoklu ince katlar : Bu açık görünüyor, ancak tırnak oyunumda gerçekten bir fark yarattı. Gerçekten her seferinde sadece bir “hızlıca kaydır” yapmaya çalışın, tabakanın kurumasını bekleyin (bu önemlidir!) Ve sonra tekrarlayın.

Her zaman üst kat kullanın : Ekstra parlaklık ve daha uzun süre kalıcı cila için her zaman üst kat kullanın. Ve en önemlisi… yontma yok! 

Kurutma için soğuk su : Tırnaklarınızın kuruması için sonsuza kadar beklemekten bıktınız mı? 10-15 dakika (ish) sonra, cilaların daha hızlı kurumasına yardımcı olmak için ellerinizi veya ayaklarınızı soğuk suya yapıştırın.

elitebakim

elitebakim

Her kadın Bakımlıdır ve sonsuz ilgiyi hak eder, şımartılmayı hak eder, elitebakim bu konuda sizlere ve erkeklere yardımcı olmak amacıyla kurulmuş güzel bir Blog sitesidir. Umarım zevkli vakit geçirirsiniz

Bir Cevap Yazın