Evde Saç Hacmini Artırmak için Kanıtlanmış Yöntemler

Evde Saç Hacmini Artırmak için Kanıtlanmış Yöntemler

Saçlarımız imajımızın temelidir, bu yüzden onu korumak imajımızın anahtardır. Kalın, beslenmiş saçlar dikkat çeker ve bize gün boyunca ihtiyaç duyulan güveni verir. Bununla birlikte, hepimiz şanslı değiliz bazılarımız zayıf saçlara  sahibiz , bu da daha dolgun ve beslenmiş görünmesi için sürekli saç kesmek kestirmek. Tüylü, hasarlı saçları örtmeye çalışmak yerine, saç hacmini artırmak ve kalıcı hale getirmek için kanıtlanmış birkaç yöntem var!

Doğru kozmetiklerle saç hacminin artırılması

Kaliteli saç kozmetikleri yardımıyla iyileştirilmiş saç hacmi elde edilebilir. Muhtemelen marketlerde hassas ve ince saçlar için saç ürünleri görmüşsünüzdür. Bazılarını denemiş olabilirsiniz bazıları diğerlerinden daha iyi sonuç vermiş olabilir, ancak olağanüstü sonuçlar elde edemezsiniz. Ne yazık ki, ince ve kırılgan saçların beslenmesi en zor olanıdır ve mükemmel kalınlığa ulaşması sorunlu olabilir. Doğru saç kozmetik ürünleri için alışveriş yaparken, saçları yıkamak, beslemek ve şekillendirmek için tüm bir güzellik seti seçmeniz önerilir. Ancak o zaman saçınızın ihtiyaç duyduğu her şeye sahip olduğundan emin olabilirsiniz.

İnce, kırılgan saçları yıkamak ve beslemek için ürünler, yağlı maddeler ve silikon içermemelidir, bu da saçın drene olmasını ve dağınık görünmesini sağlar. Bu tür ürünleri, keratin, peptitler, pantenol veya meyve özleri açısından zengin preparatlarla değiştirmek daha iyidir. Saç hacmini artıran kozmetikler, saçın yüzeyine yapışan ve yapılarını iyileştiren proteinler de içermelidir.

Saç hacminizi vermek istiyorsanız, durulamadan 2’si 1 arada şampuan ve ağır saç maskeleri kullanmaktan kaçının. Bu kozmetikler, saçları beslemelerine rağmen, aşırı yüklenirler – bu nedenle kullanımdan sonra durulama gerektiren bir saç maskesi alın. Ek olarak, saça yapıştırarak onu hacimden mahrum eden saç balmumu, jel ve saç sakızlarını bırakmak en iyisidir. Bunları, aşırı yüklemeden saçları tabanda kaldıran hafif köpükleri, tozları veya losyonları ile değiştirin. Saçı şekillendirmek, yenilemek ve hacim eklemek için kuru şampuanları deneyin.

Yıkama ve şekillendirme ile saç hacmini artırın

Yağlı ve eskimiş saç telleri canlılıklarını ve hacmini hızla kaybeder, bu nedenle saçlarınızı düzgün bir şekilde yıkamak sizi güzel kilitlere ve buklelere giden yola götürür. İnce ve hasarlı saçlar için uygun şampuanlar kullanılarak düzenli yıkama şarttır. Daha hacimli bir etki için bir saç kremi ekleyin ve saçları tabanda aşırı yüklememek için saç kremi kafa derisine değil saçın kendisine uygulanmalıdır. Şampuanı veya saç kremini durulamak için, saç köklerini güçlendirmek için soğuk su kullanılması tavsiye edilir.

Saç kurutmak

Duştan sonra saçınızı kurutmak önemlidir ve düzgün yapılırsa saçınızın hacmini arttırır. Saçları dipten kaldırmaya odaklanın bu efekti elde etmek için başınızı aşağı doğru bükün ve bu konumda saç tellerinizi kurutmaya başlayın, parmaklarınızla hafifçe çırpın. Kurutma için serin bir hava akımı kullanmak en iyisidir. Bu seçeneğe sahip değilseniz, saçınızı saç kurutma makinesinden (30 cm’den az olmamak üzere) uzak tutmayı unutmayın.

Saçları kalın rulolarda çevirerek veya kurutma sırasında büyük çaplı bir fırça kullanarak eşit derecede iyi bir etki elde edebilirsiniz. Bu şekilde kurutulan saçlar tabanda kaldırılacak ve bu nedenle hafif ve kabarık olacaktır. Kuruduktan sonra, saçları elde edilen hacmi sabitleyecek sprey püskürtmelisiniz.

Elite bakim

Her kadın Bakımlıdır ve sonsuz ilgiyi hak eder, şımartılmayı hak eder, elitebakim bu konuda sizlere ve erkeklere yardımcı olmak amacıyla kurulmuş güzel bir Blog sitesidir. Umarım zevkli vakit geçirirsiniz

One thought on “Evde Saç Hacmini Artırmak için Kanıtlanmış Yöntemler

Bir Cevap Yazın