Evde Saç Hacmini Artırmak için Yöntemler

Evde Saç Hacmini Artırmak için Yöntemler

Saçlarımız imajımızın temelidir, bu yüzden onu korumak çok önemlidir. Kalın, beslenmiş saçlar dikkat çeker ve bize gün boyunca gereken güveni verir. Bununla birlikte, hepimiz böyle şanslı değiliz – bazılarımız zayıf saçlara sahibiz , bu da daha dolgun ve beslenmiş görünmesi için saç kesmek zorunda kalıyoruz. Kırık, hasarlı saçları gizlemeye çalışmak yerine, saç hacmini artırmak ve kalıcı hale getirmek için kanıtlanmış birkaç yöntem var!

Doğru kozmetiklerle saç hacminin artırılması

Kaliteli saç kozmetikleri yardımıyla iyileştirilmiş saç hacmi elde edilebilir. Muhtemelen yerel marketlerde hassas ve ince saçlar için saç ürünleri görmüşsünüzdür. Bazılarını denemiş olabilirsiniz – bazıları diğerlerinden daha iyi sonuç sağlar – ancak olağanüstü sonuçlar elde edemezsiniz. Ne yazık ki, ince ve kırılgan saçların beslenmesi en zor olanıdır ve mükemmel kalınlığa ulaşması sorunlu olabilir. Doğru saç kozmetik ürünleri için alışveriş yaparken, saçları yıkamak, beslemek ve şekillendirmek için tüm bir güzellik seti seçmeniz önerilir. Ancak o zaman saçınızın ihtiyaç duyduğu her şeye sahip ürünler olduğundan emin olabilirsiniz.

İnce, kırılgan saçları yıkamak ve beslemek için ürünler, yağlı maddeler ve silikonlar içermemelidir, bu da saçın drene olmasını ve dağınık görünmesini sağlar. Bu tür ürünleri, keratin, peptitler, pantenol veya meyve özleri açısından zengin preparatlarla değiştirmek daha iyidir. Saç hacmini artıran kozmetikler, saçın yüzeyine yapışan ve yapılarını iyileştiren proteinler de içermelidir.

Saç hacminizi vermek istiyorsanız, durulamadan 2’si 1 arada şampuan ve ağır saç maskeleri kullanmaktan kaçının. Bu kozmetikler, saçları beslemelerine rağmen, aşırı yüklenirler – bu nedenle kullanımdan sonra durulama gerektiren bir saç maskesi alın. Ek olarak, saça yapıştırarak onu hacimden mahrum eden saç balmumu, jel ve saç sakızlarını bırakmak en iyisidir. Bunları, aşırı yüklemeden saçları tabanda kaldıran hafif köpükleri, tozları veya losyonları ile değiştirin. Saçı şekillendirmek, yenilemek ve hacim eklemek için kuru şampuanı deneyin.

Yıkama ve şekillendirme ile saç hacmini artırın

Yağlı ve eskimiş saç telleri, güçlerini ve hacmini hızla kaybeder, bu nedenle saçlarınızı düzgün bir şekilde yıkamak sizi güzel saçlara ve buklelere giden yola götürür. İnce ve hasarlı saçlar için uygun şampuanlar kullanılarak düzenli yıkama şarttır. Daha hacimli bir etki için bir saç kremi ekleyin ve saçları tabanda aşırı yüklememek için saç kremi kafa derisine değil saçın kendisine uygulanmalıdır. Şampuanı veya saç kremini durulamak için saç köklerini güçlendirmek için soğuk su kullanılması önerilir.

Saç kurutmak

Duştan sonra saçınızı kurutmak önemlidir ve düzgün yapılırsa saçınızın hacmini arttırır. Saçları tabanda kaldırmaya odaklanın – bu efekti elde etmek için başınızı aşağı doğru bükün ve bu konumda saç tellerinizi kurutmaya başlayın, parmaklarınızla hafifçe çırpın. Kurutma için serin bir hava akımı kullanmak en iyisidir. Bu seçeneğe sahip değilseniz, saçınızı saç kurutma makinesinden (30 cm’den az olmamak üzere) uzak tutmayı unutmayın.

Saçları kalın rulolarda çevirerek veya kurutma sırasında büyük çaplı bir fırça kullanarak eşit derecede iyi bir etki elde edebilirsiniz. Bu şekilde kurutulan saçlar tabanda kaldırılacak ve bu nedenle hafif ve kabarık olacaktır. Kuruduktan sonra, saçları elde edilen hacmi sabitleyecek parlatıcı ile püskürtmelisiniz.

Elite bakim

Elite bakim

Her kadın Bakımlıdır ve sonsuz ilgiyi hak eder, şımartılmayı hak eder, elitebakim bu konuda sizlere ve erkeklere yardımcı olmak amacıyla kurulmuş güzel bir Blog sitesidir. Umarım zevkli vakit geçirirsiniz

One thought on “Evde Saç Hacmini Artırmak için Yöntemler

Bir Cevap Yazın