Gece geç saatlere kadar oturmak cinsel isteği azaltıyor mu?

Gece geç saatlere kadar oturmak cinsel isteği azaltıyor mu?

Bazı çevreler, gece geç saatlere kadar oturan insanların zeki olduğunu öne sürüyor. Ancak görünen o ki geç saatlere kadar oturmak sadece uyku bozukluğuna değil, başka problemlere de yol açıyor. Bunun başında da cinsel isteksizlik geliyor.

Journal of Sexual Medicine’de yapılan bir araştırmada, kadınlardaki uyku süresinin ertesi gün cinsel istekle bağlantılı olduğu anlaşıldı. Yapılan çalışmada, sadece bir saat daha fazla uykuyla, ertesi gün cinsel ilişkiye girme olasılığının yüzde 14 arttığı ortaya çıktı. Bu araştırmanın ortaya çıkardığı en büyük bulgu, cinsel hayatınızda sıkıntı yaşıyorsanız önce uyku düzeninizi gözden geçirmeniz gerektiği.

Cinsel hayatınızın yolunda gitmesini istiyorsanız, günde 7 ila 9 saat arasında uyumanız gerekiyor. Uyku yoksunluğu dünya nüfusunun yüzde 45’ini etkiliyor. Ancak cinsel hayatınızı biraz daha keyifli hale getirmek için yapmanız gereken birkaç ufak şey de var.

Uyku hijyeni

Amerikan Uyku Derneği‘ne göre, iyi bir gece uykusu yapabileceğiniz birkaç şey var. Hafta sonu bile olsa yatağa aynı saatte gidin ve aynı saatte uyanın. Alkol kullanmayın. Bu sizi gecenin bir yarısı uyandırabilir.

Yatmadan önce bir rutin oluşturun

Yatmadan önce sıcak bir banyo veya duş alın, meditasyon yapın veya yatakta bir kitap okuyun.

Cinsellik konusunda farkındalık pratiği yapın

Uzmanlar, cinsel ilişki sırasında hem kadınların hem de erkeklerin ana odaklanmaları gerektiğini söylüyor. Odaklanmanıza yardımcı olması için çalar saat ve cep telefonlarını ortadan kaldırmanız gerekiyor. İlişki moduna girmek için ise bir fantezi ya da geçmiş bir cinsel deneyimi düşünebilirsiniz.

elitebakim

elitebakim

Her kadın Bakımlıdır ve sonsuz ilgiyi hak eder, şımartılmayı hak eder, elitebakim bu konuda sizlere ve erkeklere yardımcı olmak amacıyla kurulmuş güzel bir Blog sitesidir. Umarım zevkli vakit geçirirsiniz

2 thoughts on “Gece geç saatlere kadar oturmak cinsel isteği azaltıyor mu?

Bir Cevap Yazın