Hayatınızı 59 saniyede değiştirmenin 10 yolu

 

Popüler psikolog Richard Wiseman’ın yazdığı kitaba göre (59 Saniye Azıcık Düşünün, Çok Şeyi Değiştirin)cüzdanınızda bir bebeğin fotoğrafını tutarak ya da her konuşmanızı evcil hayvanınıza dayandırmayı bırakara hayatınızı 59 saniyede değiştirebilirsiniz.

Eski sihirbaz, yeni psikolog, aynı zamanda aldatma psikolojisi üzerine doktora sahibi olan yazar, hayatınızdaki günlük alışkanlıklarınızda yapacağınız küçük değişikliklerle, hayatınızda çok büyük farklar hissedeceğinizi iddia ediyor.

Kitabın içinde aşk hayatından iş hayatına, karar alma stresinden, insanlarla ilişki kurmaya kadar bir çok değişik bölüm var. Kitabın yazarı Wiseman, kendi bilim bazlı kitabının diğer kişisel gelişim kitaplarından çok daha farklı ve etkili olduğuna inanıyor.

Kitabın tavsiyelerinden biri, cüzdanınızda bir bebek resmi taşımanız. Kitaba göre küçük, şirin arkadaşınız sayesinde cüzdanınız her kaybolduğunda, bulan kişi mutlaka onu geri getirecektir.

İşte kitapta yer alan diğer tavsiyeler;

  • Bir dahaki sefere bir toplantıya katıldığınızda, gurubun ortasında oturarak hızlı ve etkili bir psikolojik avantaj yakalayabilirsiniz.
  • Bir randevudayken sıcak kanlı davranın (ilk andan itibaren), daha sonra ne kadar optimist olduğunuzu gösteri. Diyalog ilerledikçe ikinizin de hoşlanmadığı şeyler üzerine odaklanın ve partnerinizin mimiklerini taklit edin.
  • Mutluluğunuzu arttırmak için, ya da mutlu olmak için bir sebep aradığınızda, zorla gülümseyin ve bu ifadeyi 20 saniye boyunca koruyun.
  • Birinin sizden hoşlanmasını sağlamanın en iyi yolu ona iyilik yapmak değildir. Aksine onun size küçük bir iyilik yapmasını sağlayın ve buna izin verin.
  • Eğer çok fazla şey yiyip içtiğinizi düşünüyorsanız, gerçekten uzun bardaklar kullanın ve mutfağınıza, yemek masanızın karşısına bir ayna yerleştirin. Yemek günlüğü tutmayı da ihmal etmeyin.
  • Dinlenilen deneyimler bir işe yaramaz. Konserlere gidin, kamp yapın, maceralara atılın. Böylece insanlara anlatacak kendi deneyimleriniz olacaktır.
  • Başarılarınızı arkadaşlarınızla paylaşın. Böylece kendinizi daha iyi hissedeceksiniz.
  • İlişkinizi ayakta tutmak için gördüğünüz her negatif şey için, beş tane pozitif şey hatırlayın.
  • Bir iş görüşmesine gittiğinizde şansınızı arttırmak için kötü özelliğiniz olarak zaten çok belirgin olan bir şeyden bahsedin.
  • Yeni insanlarla tanışın, bir hobi edinin, bir organizasyona katılın; kısacası kendinizi geliştirmek için elinizden geleni yapın.

 

59 Saniye Azıcık Düşünün, Çok Şeyi Değiştirin

Kitabı Satın Almak için Tıklayın veya İngilizce PDF olarak indirin

Elite bakim

Her kadın Bakımlıdır ve sonsuz ilgiyi hak eder, şımartılmayı hak eder, elitebakim bu konuda sizlere ve erkeklere yardımcı olmak amacıyla kurulmuş güzel bir Blog sitesidir. Umarım zevkli vakit geçirirsiniz

Bir Cevap Yazın