İlacınızı Almayı Hatırlamanın Yolları

İlacınızı Almayı Hatırlamanın Yolları

Evde oturuyor ve hiçbir şey yapmıyor olsanız bile ilaç almayı unutabilirsiniz. Ancak hangi ilacı aldığınıza bağlı olarak, unutulmuş bir gün bile tüm tedavinin anlamsız olmasına yol açabilir.

Hapları görünürde tutun

İlacı almayı hatırlamanın en kolay yolu ilacınızı sürekli görmektir. Bilgisayarın yanına masanıza koyun veya alımı içme suyuyla veya yemek zamanınızla ilgiliyse, buzdolabının, bir kutu kahve veya bir sürahi su ile birlikte koyun. Bildiğiniz gibi, hapları temiz suyla yutmak en iyisidir (bu nedenle hap daha hızlı hareket etmeye başlayacaktır). Haplarınızla meyve suyu, süt veya çay içmemeye dikkat edin.

Uygulamayı indirin

Akıllı telefonlar kaç adım attığınızı, ne kadar su içtiğinizi ve bir hap alıp almadığınızı takip edebilir. Tek yapmanız gereken doğru uygulamayı bulmak veya sadece istenen tarih ve saat için bir hatırlatıcı ayarlamaktır.

Çıkartma kullanın

Önemli bir şeyi unutmamak için daha eski bir yol, olası tüm yüzeylerde çıkartma kullanmaktır. Evde bir duvar takviminiz varsa, gerekli bilgileri buraya girebilirsiniz.

Bir ilaç kutusu satın al

Her şeyden önce, haftada bir defada birkaç ilaç alması gereken insanlar için bir hap kutusuna ihtiyaç vardır. Bununla birlikte, geniş bir koleksiyona sahip olamayanlar için bile, böyle bir kutu kullanışlı olabilir – ilaçları saklamak uygun ve güvenlidir. Yine, hap kutusunu herhangi bir şeyi unutmamak için masanın üzerinde belirgin bir yere koyabilirsiniz.

İlacınızı her zamanki ritüelinizle ilişkilendirin

İlaç alımınızı asla kaçırmayacağınız tanıdık ritüellerle ilişkilendirin. Örneğin, dişlerinizi fırçaladıktan sonra, yıkadıktan veya yüzünüze maske uyguladıktan sonra hap almaya başlayın. Zamanla, beyin her iki eylemi de birbirine bağlayacak ve ilaçları otomatik olarak alacaksınız.

Elite bakim

Elite bakim

Her kadın Bakımlıdır ve sonsuz ilgiyi hak eder, şımartılmayı hak eder, elitebakim bu konuda sizlere ve erkeklere yardımcı olmak amacıyla kurulmuş güzel bir Blog sitesidir. Umarım zevkli vakit geçirirsiniz

Bir Cevap Yazın