Kadın ve Erkek İlişkileri Üzerine En iyi Filmler

 

Kadın ve Erkek ilişkilerinin yer aldığı kendinizden ve ilişkinizden bir çok örnekler göreceğiniz bu filmler sevgiliniz ile birlikte beraber izleye bileceğiniz yapıtlar, belkide ilişkinizde terst giden günleri birlikte  film izleyerek giderebilirsiniz.

 

1– Bir Ayrılık & Jodaeiye Nader Az Simen 2011

Film, boşanmak üzere olan ama çocuklarının velayeti konusunda ikileme düşen bir çiftin öyküsünü anlatıyor. Simin, kocası Nader ve kızı Termeh’le birlikte İran’ı terk etmek istemektedir. Nader’in Alzheimer hastası babasını bırakmayı reddetmesi üzerine boşanma davası açan Simin, dava talebi reddedilince anne babasının evine gider. Termeh ise babasıyla kalmaya karar vermiştir. Nader kızına ve babasına bakması için hamile bir genç kadını tutar; ama bu durum daha fazla soruna yol açacaktır.

2- Aşkın (500) Günü / 500 Days Of Summer

Günün birinde genç bir erkek, güzel bir kızla tanışır. Ama bu genç erkek aşkına karşılık bulmaz. Aşkın olmadığını iddia eden bir kız ile, bu kıza aşık olan erkeğin eğlenceli ve romantik hikayesini anlatan eğlenceli bir film

3- Bir Erkek 10 Günde Nasıl Kaybedilir ? / How To Lose A Guy in 10 Day

Adı üstünde, bir ilişkide yapmamanız gereken 10 adımı çok net görebilirsiniz. Kate Hudson, filmde canlandırdığı Andie Anderson karakteriyle bir dergide çalışmakta ve temel olarak bir “how-to”, yani ne nasıl yapılır tarzında bir köşe yazmaktadır. Bir haftaki görevi ise bir erkeği 10 günde nasıl kendinden soğutacağını bulmaktır ve bunu da kendisi yapması gerekmektedir.

4- Sil Baştan / Eternal Sunshine of the Spotless Mind

Joel Barish (Jim Carrey)’in eski sevgilisi Clementine (Kate Winslet) yaşadıkları iki yıllık ilişkiye dair tüm anılarını gizemli tıbbi bir müdahale ile kafasından sildirir. Bunu öğrenen Joel çok üzülür ve aynı prosedürü kendi üzerinde uygulatmaya karar verir. Bütün anılarını sildirmek için derin uykuya yattığında, gözlerinin önünden Clementine ile yaşadığı günler geçer.

5- 50 İlk Öpücük / 50 First Dates

Henry ve Lucy bir anda birbirlerinden hoşlanırlar, ama ertesi gün Lucy onunla hiç tanışmamış gibi davranır. Kaderi onu arkadan mı vuracaktır, yoksa? Aslında Lucy kısa dönemli hafıza kaybına sahiptir ve her gece o güne ait tüm anıları silinir. Ama aşık bir adam, rüyalarının kadını olan bu kadını kazanmak için elinden gelen herşeyi yapacaktır. Lucy’yi hergün kendine yeniden aşık etmek için yepyeni yollar bulmaya çalışacaktır.

6- Uzaklara Gidelim / Away We Go

ilk çocuklarını bekleyen ve mevcut yaşam koşullarından memnun olmayan genç çift Burt ve Verona’nın yerleşip, kuracakları ailenin köklerini salabilecek leri ve çocuklarını büyüte bilecekleri en ideal yeri aramak için Amerika’yı dolaşmalarını anlatıyor. Çiftin yol boyunca yaşadıkları aksilikler ve aradıkları ‘ev’i bulmaları için onlara yardım etmeye çalışan enteresan akrabalar ve eski arkadaşlar da serüvenlerine renk katıyor.

7- Sadece Arkadaş / Just Friends

Ryan romantikliği ve şaşkınlığı, Amy aşkı, Anna ise Komikliği katmıştır.. Filmde sevdiği kız olan Jamie Palamino’dan (Amy Smart) uzak duramayan Chris Barender (Ryan Reynolds), Jamie ile yalnızca arkadaş kalmaya razı olmuştur. Fakat bir süre sonra buna dayanamaz ve şehrini terk ederek başka bir şehire geçip bir şirkette iş bulmuştur. Hayatı boyunca kilolu olan bu kahramanımız bu yeni şehirde yeni başlangıçlar yapmış ve hem fit birisi olmuş hem kariyer sahibi olmuş hem de kızların gözdesi olmuştur.. Bir gün şehrine pop-star sevgilisi Samantha James(Anna Faris) ile geri döndüğünde Jamie’ye olan aşkı depreşmiş ve eski arkadaşına tekrar aşık olmuştur.

8- Neden Evlendim / Why Did I Get Married

Filmin 2 versiyonu da var ama ilk seyredecekseniz, ilk bölümden başlamanız gerekecek, Kolej günlerinden beri arkadaş olan dört evli çift yıllık buluşmalarını yapmak üzere Colarado’da bir araya gelir. Ancak içlerinden birinin genç bir kadınla ilişkisi olduğunun ortaya çıkması herkesin neşesini kaçırır. Bunun üzerine herkes kendi evliliğinin ne kadar kuvvetli olduğunu merak etmeye başlar. Eşler bir yandan aldatma, dürüstlük ve affetme kavramları üzerine düşünürken bir yandan da kendi hayatlarına gerçekçi bir bakış atacaklardır.

9- Kasımda Aşk Başkadır / Sweet November

Nelson Moss (Keanu Reeves) ve Sara Deever (Charlize Theron) bir sürücü sınavı esnasında karşılaşmışlardır. Sara, erkeklerin iyi yönlerini ortaya çıkaran çekici ve hayatı özgürce yaşamaya çalışan bir karakterdir. Nelson, sadece kar-zarar hesaplarıyla ilgilenen, işten başka bir şey düşünmeyen bir reklamcıdır. Sara onunla 1 ay geçirmesini, ardında onu çok daha mutlu bir insan yapacağını söyler. Nelson ilk başta bunu kabul etmez, ancak aynı günde işini ve kız arkadaşını kaybettikten sonra Sara’nın yanına gelir.

10- Aşk Her Yerde / Love Actually

Beklenmedik, heyecanlı, karşılıksız, tutkulu, uygunsuz, engellenemez, anlatılamaz…Noele’e tam 1 hafta kala Aşk Her Yerde. Karı-koca, sevgili, baba-oğul, rock yıldızı ve menajeri arasında birbirinden farklı tam on hikayenin içinde.

Elite bakim

Elite bakim

Her kadın Bakımlıdır ve sonsuz ilgiyi hak eder, şımartılmayı hak eder, elitebakim bu konuda sizlere ve erkeklere yardımcı olmak amacıyla kurulmuş güzel bir Blog sitesidir. Umarım zevkli vakit geçirirsiniz

3 thoughts on “Kadın ve Erkek İlişkileri Üzerine En iyi Filmler

Bir Cevap Yazın