Küçük Balkonlar için En İyi Dekorasyon Önerileri

Küçük Balkonlar için En İyi Dekorasyon Önerileri

Özellikle büyük şehirlerde bulunan dairelerde bir balkona sahip olacak kadar şanslı birkaç kişiden biriyseniz, tebrikler! Küçük balkonunuz, yaşamayı her şeye rağmen değerli kılan şeylerden biri ve dinlenmek için mükemmel bir yerdir.

Ancak küçük bir balkon tasarlamak göründüğünden daha zor olabilir. Bu nedenle doğru planlamak gerekir. Bir balkonu nasıl dekore edeceğinizi ve nasıl yaratıcı bir şekilde kullanacağınıza dair size ilham verecek ve kendi balkonunuzu şık bir dış mekan alanına dönüştürecek, yerden tasarruf ettiren bazı dahice dekorasyon fikirleri derledik.
Favori küçük balkon fikirlerimiz için okumaya devam edin.

Küçük balkonunuzda bir okuma köşesi yaratın

Küçük bir balkon, çoğu zaman olanakların az olduğu bir alan olarak algılanır. Ancak gerçekten ilginç ve kullanışlı bir alan tasarlamak için sadece biraz yaratıcılığa ihtiyacınız var. Muhtemelen küçük balkonunuzda yaptığınız çok az aktivite vardır. Bir okuma köşesi bu aktivitelerden en verimlisidir. İhtiyacınız olan tek şey , bir kitapla rahatlamak için küçük bir masa ve iki sandalye. Buradaki anahtar, kıvrılacak kadar büyük, ancak alanı boğmayacak kadar küçük bir vurgu sandalyesi bulmaktır.

Küçük balkonunuza hamak ya da salıncak kurun

Öğleden sonra kestirmeyi sevenler için balkonunuzda gevşeyeceğiniz bir hamak harika bir seçenek. Piyasada birçok hamak modeli bulunmaktadır. Balkonunuzun boyutuna ve kendi tercihlerinize uygun olanı bulmak sorun olmayacaktır. Keten bir hamak ya da tavana asılan bir salıncak fazladan yer kaplamadan mutluluğun tadını çıkarmanızı sağlayacaktır.
Dış dünyanın keyfini çıkarın ve salıncakta ya da hamakta uzanırken tüm endişelerinizi bırakın.

Düşük bütçeli dekorasyon için palet mobilya kullanın

Balkon palet mobilyaları son yıllarda oldukça popüler olmuştur. Avantajları, üretimlerinin çok ucuz olmasıdır. Bunları sahip olduğunuz alana rahatlıkla sığdırabilirsiniz. Çok küçük bir balkon tasarlamak için de mükemmel bir seçenektir. Kanepeler, banklar, sehpalar gibi bir çok ilginç nesne oluşturabilirsiniz. Tek yapmanız gereken paletleri bir araya getirmek ve sıradan minderleri kullanmak.

Battaniye ve yastıklarla süsleyin

Balkonunuzu olabildiğince konforlu hale getirmek için, bazı dış mekan battaniyeleri ve yastıkları ile dekore etmek isteyebilirsiniz. Yastıklar, üzerinde dinlenip renk cümbüşü olarak kullanabileceğiniz için hem işlevsel hem de dekoratiftir.
Battaniyeler serin yaz akşamları için harikadır çünkü akşam yemeği sırasında veya gün batımını izlerken kucağınıza koyabilirsiniz. Ve çok fazla yer kaplamazlar, bu nedenle küçük balkonunuzu dekore etmek için harikadırlar.

Balkonunuzu dize ışıklarıyla aydınlatın

Balkonunuzu mesai saatlerinden sonra kullanmaya meyilli biriyseniz, aydınlatma çok önemlidir. Sert bir tepe ışığına veya yerleşik apliklere güvenmek yerine, fenerler, mumlar (sahte veya gerçek) ve ip ışıklarıyla yumuşak odaklı aydınlatma oluşturun. Alacakaranlık çöktüğünde, küçük açık alanınızı çevreleyen büyülü bir pırıltıya sahip olacaksınız.

Bize sorarsanız, mükemmel bir randevu gecesi ortamı sağlar.

Nasıl Mutlu Olurum? 

Bir Cevap Yazın