Ritüel Nedir ? Dolunay Ritüeli Nedir, Nasıl Yapılır?

Ritüel Nedir? Dolunay Ritüeli Nedir, Nasıl Yapılır?

Dolunay Ritüeli Nedir?

Dolunay, Ayın enerjisinin zirve yaptığı ve ardından “kozmik bir iç çekiş” gibi salıverildiği zamanıdır. Her dolunayı yeni bir bölüm, hayatınıza yeniden başlama şansı olarak düşünün ve gücünden faydalanın.

Dolunay bir döngünün sonunu işaret ediyor, bu nedenle çabalarınızın meyvelerini toplamak ve artık özgün benliğinize hizmet etmeyen ister fiziksel olarak isterse duygusal olarak olumsuz düşünceleri, kalıpları, davranışları ve hatta ilişkileri veya projeleri bırakmak için harika bir zaman.

Kendi benzersiz dolunay ritüelinizi yaratarak, bu güçlü enerjileri sizin için çalışan ve kişisel düzeyde bağlantı kurmanıza yardımcı olacak şekilde kullanabilirsiniz.

Dolunay Ritüeli Nasıl Yapılır?

Herhangi bir ritüeli yapmak için en iyi zaman sizin kendinizi doğru enerjide hissettiğiniz en uygun zamandır . Bu yüzden enerjinizi dinleyin ve doğru hissettiğinde kendi dolunay ritüelinizi seçin.

 

Fiziksel alanınızı temizleyerek başlayın

Fiziksel alanınızı temizlemek, her türlü negatif enerjiyi temizlemenize yardımcı olur, içeri girmesini istediğiniz şeye yer açar. Evinizi dağınıklıktan ve artık size neşe getirmeyen şeylerden arındırın. Temiz hava almak için pencereleri açın, temiz çarşaflar serin, yüzeyleri silin ( sirke kullanabilirsiniz) fazlalıkları atın ve bitkilerinizi sulayın.

Biraz gevşeyin

Herhangi bir dolunay sırasında enerji bol miktarda bulunur, bu yüzden bu ay evresini kutlamanın harika bir yolu sadece durmaktır. Alanınızı, bedeninizi ve zihninizi temizleyin ve geri çekilin. Bazen etrafımızda olup bitenleri tam olarak gözlemlemek, nasıl hissettiğimizi fark etmek, burnumuzun dibindeki fırsatları keşfetmek için dinginliğe ihtiyaç duyarız. Şimdi biraz gevşemenin tam zamanı o yüzden bir an için bunun keyfini çıkar.

Teşekkür edin

Şimdi aynı zamanda şükran pratiği yapmanın en önemli zamanıdır (tabii ki, her gün şükretmeyi alışkanlık halinize getirmelisiniz).

Minnettarlık, hayatınızdaki iyi enerjiye odaklanmanın ve böylece daha fazlasını kabul etmenin güçlü bir yoludur.
Dolunay, yeni enerji ve tezahürleri karşılamanın en güçlü zamanı olduğu için, şükran şu anda özellikle önemlidir.
Şükran duymaya alışkın değilseniz şükran duyguları üzerinde meditasyon yapın ve size hayatınızdaki tüm iyi şeyleri armağan ettiği için evrene teşekkür edin.

Yaptığım her dolunay ritüeline kişisel olarak şükran duyuyorum.

Günlük tutun, her şeyi yazın

Dolunaylar günlük tutmak için harika zamanlardır. Aklınızdan tüm geçenleri yazın, ancak hayatınızda yer açmak istediğiniz veya serbest bırakmak istediğiniz temalara öncelik verin.
Bırakmak, kurtulmak istediğiniz bir ilişki, nesne, proje ve hatta bir duygu olabilir.
Ardından, bu şeyleri hayatınızdan çıkardıktan sonra nasıl hissedeceğinizi gözünüzde canlandırmak için bir dakikanızı ayırın.
Aynı şeyi hayatınıza dahil etmek istedikleriniz için de yapın, bu yeni bir ilişki, iş, daha çok seyahat, daha çok arkadaş olabilir.

 

Dışarı çıkın

Dolunayın gücünden faydalanmak için doğada zaman geçirin. Niyetlerinizle uyum sağlamanın harika bir yolu, doğa ile bağlantı kurmak ve bu ritüellerden bazılarını gezinize dahil etmektir.
Ayın altında meditasyon yapabilir, çimlerde yatarken günlük tutabilir veya bahçenizde tarot falına bakabilirsiniz.

Kendinizi sevme ritüeli yapın

Vücudunuzu gererek veya birkaç derin nefes alarak ritüele başlayın.
Ardından gül suyu, ay suyu veya tercih ettiğiniz herhangi biri gibi temizlik suyunu seçin ve aynanın karşısına oturun.
Kendinizi sevmekten sizi alıkoyan tüm yanılsamaları ve tıkanıklıkları temizlediğinizi hayal ederken aynayı suyunuzla silin.

Dolunay banyosu yapın

Dolunay, kendinize zaman ayırmak, kişisel bakımınız ile biraz şımarmak için harika bir bahanedir. Güçlü enerjisiyle bağlantı kurmak için dolunay sırasında ekstra özel bir banyo yapın. Küvette dinlenirken dolunay niyetlerinizi yüksek sesle söyleyin.
Dolunay enerjilerinin vücudunuzu yenilediğini ve düşüncelerinizi kalbinizin arzularıyla uyumlu hale getirdiğini gözünüzde canlandırın. Mumlar ve güzel kokular daha iyi hazırlayacaktır sizi.

Dolunay aşk ritüeli yapın

Bu dolunayın altında aşkı tezahür ettirmek ister misiniz?

İşte ihtiyaç listeniz

• Küçük bir kavanoz, gül yaprakları, adaçayı ve defne yaprağı
• Aşkı besleyen otlar (bir afrodizyak için mavi nilüfer, şifa için lavanta, şehvet ve seks için tarçın, iyi şans için kekik vb.
• Bir parça kağıt ve kalem
• Mum

işte nasıl yapılacağı
1. Bir kavanoza biraz gül yaprakları ve şifalı bitkilerinizi koyun
2. Niyetinizi bir kağıda geçmiş veya şimdiki zamanda yazın ve kavanoza ekleyin
3. Kapağı kapatın ve sallayarak niyetinizi görselleştirin.
4. Bir mum yakın ve niyetinizi evrene ve dolunaya yüksek sesle söyleyin, onu elde etmenin nasıl bir şey olduğunu gözünüzde canlandırın.
5. Şarkı söyleyerek, dans ederek ya da gürültü yaparak enerjiyi yükseltin.
6. Mumun lavaboda yanmasına izin verin. Yakma işlemi bittiğinde, evrene, aya veya tanrıya teşekkür ederek ritüelinizi zihinsel olarak kapatmak için bir dakikanızı ayırın.
7. Kavanozu bir çöp kutusuna ya da denize atın ve ritüelinizin tamamlandığından emin olun.

Meditasyon Nedir? Yeni Başlayanlar için Öneriler!

One thought on “Ritüel Nedir ? Dolunay Ritüeli Nedir, Nasıl Yapılır?

Bir Cevap Yazın