Selülite Neden Olan 10 Şey

Selülite Neden Olan 10 Şey

Selülit herhangi bir model, ünlü veya sıradan kadına olabilir. Bununla birlikte, “portakal kabuğunun” ortaya çıkmasına neden olan tüm nedenleri bildiğinizi düşünmeyin.

1. Diyet

Hızlı kilo kaybına yol açan çarpışma diyeti, sadece selüliti ortadan kaldırmakla kalmaz, aynı zamanda daha belirgin hale getirir. Böyle bir diyette genellikle sıvı tutulmasına neden olan protein yoktur. Buna ek olarak, kilo kaybı ve kazanç cilt elastikiyetini ihlal eder.

2. Stres

Şiddetli stres kilo kaybına yol açmaz, çünkü vücut kortizol üretir ve vücudu cildin altında yağ depolamaya zorlar. Bu selülite neden olabilir.

3. Sigara içmek

Sigara dumanı, cildin altındaki bağ dokusunun oluşumunu zayıflatır ve tahrip eder, bu da hasar sürecini kolaylaştırır. Yağın oraya nüfuz etmesi kolaylaşır. Sigara içmek, selüliti artıran kan dolaşımı için de kötüdür.

4. Ağrı kesiciler

Yine su tutma, steroidal olmayan anti-enflamatuar ilaçların bir yan etkisidir.

5. Liposuction

Şiddetli selülit durumunda, fazla yağın alınması doğru bir şey gibi görünüyor. Aslında, liposuction’dan sonra, yağ cildin altına daha eşit olmayan bir şekilde dağıtılır ve daha belirgin hale gelir.

6. Bacak Bacak Üstüne Atmak

Bu pozisyon, alt ekstremitelerde kan dolaşımını ihlal ederek sıvı tutulmasına ve selülitin artmasına neden olur.

7. Güneş Yanıkları

Güneş cildi daha hızlı yaşlandırır ve selüliti daha belirgin hale getirir. Güneş ışınları, serbest radikallerin cilt hücrelerini ve bağ dokusunu zayıflattığı bir reaksiyonu tetikler.

8. Kardiyo

Düzenli koşu, selüliti kötüleştirir ve kardiyo egzersizleri germe ile birleştirilmediği sürece kalça konturlarını çekici hale getirir.

9. Düzeltici tayt

İronik olan şey, bu tür iç çamaşırların pürüzlü cildi pürüzsüzleştirmek için tasarlanmasıdır, ancak aslında şiddetli basınç kan dolaşımını ihlal ettiği için selüliti daha belirgin hale getirir.

10. Alerjiler

Alerjik reaksiyonlar vücudun sıvı tutulmasını arttıran histaminleri serbest bırakmasını sağlar.

elitebakim

elitebakim

Her kadın Bakımlıdır ve sonsuz ilgiyi hak eder, şımartılmayı hak eder, elitebakim bu konuda sizlere ve erkeklere yardımcı olmak amacıyla kurulmuş güzel bir Blog sitesidir. Umarım zevkli vakit geçirirsiniz

Bir Cevap Yazın