Süt ve Bal Makyajı Nasıl Yapılmalı ?

 

“Sütü yüzüne sürme iç. Cildine daha faydalı”

‘Bay makyaj’ olarak tanınan dünyaca ünlü makyöz Graham Johnston süt banyolarına, yüze sürülen bal ve salatalıklara karşı. “Bunları süreceğinize yiyin. Cildinize daha faydalı olur” diyor.

Hollywood’un ‘Bay Makyaj’ı olarak ün yapan Graham Johnston geçtiğimiz aylarda Türkiye’deydi… Hani şu ‘Bridget Jones’in Günlüğü’ filminin kahramanı Renee Zellweger’e yaptığı kusursuz makyaj ile ‘İngiliz Makyajı’ akımını başlatan adam. Johnston aynı zamanda Max Factor’un da makyaj uzmanı. Uzmanına makyajın püf noktalarını sorduk..

Filmdeki adıyla Bridget Jones yuvarlak hatlı ve yuvarlak yüzlü tombik bir kadın. Böyle bir kadının makyajı nasıl ünlü oldu?
Bridget kilolu bir kadın olduğu için yuvarlak bir suratı var. Renee’de sadece bu rol için kilo aldı. Zaten yapısı da buna çok müsait. Benim yaptığım ona herkesin beğeneceği masum ve sevimli ifadeyi kazandırmak oldu. Bunun için filmin de makyaj sponsoru olan Max Factor’un ürünlerini kullandım. Gündüz makyajı için doğal cilt renklerini vurguladım. Max Factor Colur Adapt Fondöten ile cildin doğal renk dalgalanmalarını uyumlu bir şekilde gösterdim. Gözlere Max Factor’un Earth Spirits far serisindeki sıcak kehribar tonlarını kullandım ve kirpikleri More Lashes Waterproof maskara ile dikkat çekici hale getirdim.

Bridget’in dudakları çok moda. Türkiye’deki tüm kadınlar bu dudaklara sahip olmak istiyor.
(Gülüyor) Evet evet İngiltere’de de aynen böyle. Ama Renee’nin dudakları da muhteşem. Uygulanan makyajla daha da güzelleşti. 10 saate kadar dayanan, aynı zamanda çok da hafif olan Lipfinity Everlites rujun açık bir tonunu uyguladım. Cesur gece makyajı için de aynı rujun koyu renk bir tonunu sürdüm. Ve saydam parlatıcıyla ışıltı verdim.

Peki sırada hangi akım var. Bundan sonra makyajda neler moda olacak?
Tüm renkler geri geliyor. Özellikle çok çarpıcı farlar kullanılacak. Maviler, yeşiller, pembeler geri dönecek.

Çok büyük burnu olan, kaşları düzgün olmayan kişi nasıl makyaj yapmalı? Makyajla yüz güzelleştirmek mümkün mü?
Büyük burunlu kişilerde kenarlara gölge atıyoruz ki kenarları daha ince göstersin. Yanakların yan tarafına da koyu fondöten sürmek gerekiyor. Böylece burun kayboluyor. Düzgün olmayan kaşları da kesinlikle almak ve kalemle düzeltmek gerekiyor. Kaşları fırçalamak da çok önemli.

İnce dudaklılara ne öneriyorsunuz?
Dudak kenarlarına doğal bir kalem kullanıyorum. Bu sayede dolgun görüntüyü veriyorum. Ve aynı zamanda parlatıcı sürüyorum ki dudak olduğundan daha kalın görünsün. Burada önemli olan kişinin kendi dudağının tonlarında renkleri tercih etmesi.

Sizce yüzü en güzel Hollywood starı kim?
Nicole Kidman. Çünkü o gerçekten bir güzellik abidesi.

Hollywood starları makyajsızken nasıl?
Eskiden sanatçıların filmlerdeki görüntüleri ile gerçek hayattaki görüntüleri çok farklıydı. Ama şimdi yeni jenerasyon oyuncular her zaman doğallıktan yana olduğundan fark ortaya çıkmıyor.

Türk kadınlarına neler önerirsiniz?
Türk kadınını yuvarlak bir suratı var. Bunun için sürekli bahsettiğim gibi fondöten hileleri gerekli. Bana gösterdiğiniz resimlerdeki yıldızlardan Hülya Avşar ve Gülben Ergen’in güzel gözleri var. Bu gözleri ön plana çıkartan hafif makyajları tercih etmeliler.

Sizce estetik mi yoksa makyaj mı daha iyi sonuç veriyor?
İngiltere’de artık estetiğin devri kapanmaya başladı. Özellikle kadınlar arasında pek fazla rağbet görmüyor. Onlar makyajla ve diğer cerrahi olmayan yollarla güzelleşmeyi tercih ediyorlar. Estetik ameliyatları ise genç görünmek ve insanları etkilemek isteyen işadamları yaptırıyor. Cilt temizliği ve makyaj hileleriyle çok güzel ve genç görünmek mümkün.

Makyajla ilgili ipuçları var mı?
Önemli olan makyaj sonrası muhakkak iyi temizliktir. Piyasada temizleme mendilleri satılıyor. Ancak bence onları ılık suyla ıslatırsanız alacağınız sonuç çok daha iyi olur. O zaman nemlendiriciye bile ihtiyaç duymazsınız.

Bal,süt gibi ürünlerin cilde sürüldüğü zaman iyi geldiği söyleniyor…
Bu tamamen beslenmeyle ilgili. Bunları neden suratınıza sürüyorsunuz ki, yiyin ya da için. Daha iyi olmaz mı? Dengeli beslenen kişinin cildi de güzel, pürüzsüz ve nemli olur.

Elite bakim

Her kadın Bakımlıdır ve sonsuz ilgiyi hak eder, şımartılmayı hak eder, elitebakim bu konuda sizlere ve erkeklere yardımcı olmak amacıyla kurulmuş güzel bir Blog sitesidir. Umarım zevkli vakit geçirirsiniz

Bir Cevap Yazın