Uykusuz Bir Geceden Sonra Nasıl Uyanık Kalınır?

Uykusuz Bir Geceden Sonra Nasıl Uyanık Kalınır?

Uyku eksikliğini bir alışkanlığa dönüştürmemelisiniz, ancak uykusuz bir gecenin sonuçlarını tamamen iyileştirebilirsiniz.

Biraz su için

Dehidrasyon uyuşukluğa neden olur. Bu uykusuz günde ne kadar suya ihtiyacınız olacak? Hesaplama basittir: vücudun tamamen sağlıklı olması ve hatasız çalışması için kilogram başına 30 ml. Kendinize enerji vermek istiyorsanız asla enerji içeceği içmeyin. Evet, hızlı ama kısa vadeli bir etki veriyorlar: Anında bir canlılık verir sonra ise kendinizi daha yorgun hissedeceksiniz. Ayrıca, çok fazla kafein içmeyin kalbe iyi gelmiyor.

Pencerenin kenarında otur

Güneş ışığına maruz kaldığında, vücut artık melatonin (uyuşukluğa neden olan hormon) üretmez ve harekete geçmenin zamanı geldiğine dair bir sinyal alır. Güneş, yorgun hissetseniz bile vücudu uyanık olması gerektiğine inandırır. Mümkünse: sokakta bir yürüyüşe çıkın veya pencereye daha yakın bir yere oturun.

Şeker yemeyin

Uykusuz bir geceden sonraki gün, düşük karbonhidratlı yiyecekleri, ancak protein ve yağlarla (yumurta, balık, fasulye, fındık) yemeye çalışın. Bu durumda şeker sizi kurtaramaz: enerji içeceklerinde olduğu gibi, hızlı bir dürtü verir etkisi yok olur olmaz, eskisinden bile daha zayıf düşersiniz.

Biraz jimnastik yapın

Kan mikrosirkülasyonunu uyaran vasküler sistemi açmak için 10 dakika jimnastik veya yürüyüş yeterlidir. Bu, yorgun düşmenize veya bitkin  hissetmenize izin vermez.

Rahatsız edici bir pozisyon alın

Evet yanlış duymadınız 🙂 Bir sandalyede veya koltukta rahatsız edici bir pozisyon size rahatsızlığı hatırlatacak, bu yüzden uykuyu unutacaksınız.

Elite bakim

Elite bakim

Her kadın Bakımlıdır ve sonsuz ilgiyi hak eder, şımartılmayı hak eder, elitebakim bu konuda sizlere ve erkeklere yardımcı olmak amacıyla kurulmuş güzel bir Blog sitesidir. Umarım zevkli vakit geçirirsiniz

2 thoughts on “Uykusuz Bir Geceden Sonra Nasıl Uyanık Kalınır?

Bir Cevap Yazın