Vazelin Nedir? Ne İşe Yarar ve Faydaları Nelerdir?

Vazelin Nedir? Ne İşe Yarar ve Faydaları Nelerdir?

Vazelin Jöle’ nin 140 yılı aşkın bir süredir neden harika bir jöle olarak bilindiğini hiç merak ettiniz mi? Çünkü nemi hapsetme ve cildinizi her şekilde iyileştirme gücüne sahip! Üstelik komedojenik değildir, yani gözeneklerinizi tıkamaz. 

Bu nedenle, bu ürün hem kuru hem de yağlı ciltler için mükemmeldir. Hemen hepimizin evinde bulunan vazelini öncelikli olarak nemlendirici özelliği ile kullanırız fakat bilmediğimiz onlarca faydası var. Güzellik rejiminizde Vazelin kullanmanın başlıca faydalarının neler olduğunu bilmek istiyorsanız, işte size harika ipuçları…

1. Parlak dudaklar
Parlak dudaklar bir süredir çok rağbet görüyor ve onlarla hava atmamanız için neredeyse hiçbir neden yok. Trendi yakalamanın en iyi yolu? Parlak bir görünüm elde etmek için dudaklarınıza biraz Vazelin sürün veya mat rujunuzla karıştırın.

Dudak Bakımı Nasıl Olmalı? Bu yazı dizimize de göz atabilirsiniz.

2. Yaraları iyileştirin
Vazelin Jöle, yaraları ve çizikleri iyileştirme konusunda da sizin için uygun olabilir. Bunun nedeni, nemin iyileşme sürecini hızlandırmaya yardımcı olmasıdır.

3. Makyajı çıkarın
Konu makyaj çıkarmaya geldiğinde hem uygun fiyatlı hem de etkili bir şey mi istiyorsunuz? Vazelin Jölesini elinize alın. Bir pamuğa biraz jöle koyun ve makyajı çıkarmak için cildinize masaj yapın. Bu sadece cildinizdeki fazla kir ve makyajdan kurtulmakla kalmayacak, aynı zamanda cildinizin yumuşak ve esnek hissetmesini de sağlayacaktır.

4. Kirpiklerinizi uzatın
Vazelin kirpiklerinizin uzamasına yardımcı olabileceğini söylesek bize inanır mısınız ? Nemlendirici özellikleri, göz kapaklarınızın etrafındaki cildin pürüzsüz ve yumuşak kalmasına yardımcı olur.

5. Bölünmüş uçları kapatın
Çok fazla bölünmüş uç mu var? Uçuşan tüylerinizi yumuşatmak ve kabarmayı yatıştırmak için biraz Vazelin Jölesi ile saç uçlarınızı ovalayın.

Saç Kırıkları Neden Olur? Saç Kırıkları Nasıl Giderilir? Bu yazı dizimize de göz atabilirsiniz.

6. Çatlamış dudaklar
Dudaklar nemini kaybettiğinde kurur ve çatlar. Bu, dudaklarınız için güçlü bir nemlendirici ajana, yani Vazelin Jöleye ihtiyacınız olduğu zamandır.

Dudak Bakımı Nasıl Olmalı? Bu yazı dizimize de göz atabilirsiniz.

7. Kuru ciltten kurtulun
Yağlı cilt daha büyük problemlerden payını alırken, kuru cilt her zaman kaşıntılı ve sinirli hisseder. Ancak nemi cildinize hapsedecek o sihirli ürüne güveniyorsanız, çok kötü durumdasınız demektir. Vazelin Jöle’nin nemlendirici özelliğinin kuruluğunuzu iyileştirmesine izin verin.

Parlayan bir cilt için doğal bakım önerileri nelerdir? Bu yazı dizimize de göz atabilirsiniz.

8. Kaşları evcilleştirin
Bunu tamamen anlıyoruz – salon ziyaretleri için çok meşguldünüz. Bu nedenle, gür, asi kaşlar. Ancak görünümünüzü temiz ve kaşlarınızı yumuşak tutmak istiyorsanız, kaşlarınıza birazcık Vazelin Jöle takviyesi yapın.

9. Nemli elmacık kemikleri
Nemli makyaj, moda haftalarında birçok defilenin odak noktası oldu. Bu görünümü nasıl oluşturuyor, merak ediyor musunuz? Toz allığınızı ve biraz Vazelin Jel’i karıştırın ve nemli bir ışıltı elde etmek için yanaklarınıza uygulayın.

10. Uzun süre kalıcı koku
Parfümünüzün kokusunun daha uzun süre kalıcı olmasını ister misiniz? Noktalara biraz Vazelin Jeli uygulayın ve ardından parfümü püskürtün. Gün boyu güzel kokacaksınız!

Bir Cevap Yazın